company cases about G150XTN03.2 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Events
Contact Us
chance
Contact Now
G150XTN03.2 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Brand AUO
Model G150XTN03.2
Diagonal Size 15.0 inch
Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Format 1024(RGB)×768, XGA, 85PPI
Configuration RGB Vertical Stripe
Active Area 304.128(H)×228.096(V) mm
Outline Dim. 326.5(H)×253.5(V) ×12(D) mm
Bezel Area 313.55(H)×237.25(V) mm
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 700:1 (Typ.) (TM)
Response Time 5.7/2.3 (Typ.)(Tr/Td) ms
Viewing Angle 85/85/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode TN, Normally White, Transmissive
Support Color 262K/16.2M 60% NTSC
Light Source WLED , 50K hours , With LED Driver
Weight 1.20Kgs (Max.)
Designed For Industrial
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type LVDS (1 ch, 6/8-bit) , Connector 20 pins
Power Supply 3.3V (Typ.)
Environment Storage Temp.: -20 ~ 65 °C Operating Temp.: 0 ~ 65 °C