2026-05-16
| Brand | AUO |
| Model | G150XTN03.1 |
| Diagonal Size | 15.0 inch |
| Type | LCM , a-Si TFT-LCD |
| Pixel Format | 1024(RGB)×768 [XGA] 85PPI |
| Configuration | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 304.128(H)×228.096(V) mm |
| Outline Dim. | 326.5(H)×253.5(V) ×12(D) mm |
| Bezel Area | 313.55(H)×237.25(V) mm |
| Treatment | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Luminance | 250 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) (TM) |
| Response | 6/2 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 45/45/20/40 (Typ.)(CR≥10) |
| Work Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Support Color | 262K/16.2M 60% NTSC |
| Light Source | WLED , 50K hours , With LED Driver |
| Weight | 1.20Kgs (Max.) |
| Designed For | Industrial |
| Frame Rate | 60Hz |
| Touch Panel | Without |
| Interface Type | LVDS (1 ch, 6/8-bit) 20 pins Connector |
| Power Supply | 3.3V (Typ.) |
| Environment | Operating Temperature: 0 ~ 65 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 65 °C |