2026-05-13
| Panel Brand | AUO |
| Panel Model | G150XTN03.0 |
| screen size | 15.0inches |
| Panel Type | LCM, a-Si TFT-LCD |
| Resolution | 1024(RGB)×768, XGA, 85PPI |
| Pixel configuration | RGB vertical bars |
| Display size | 304.128(W)×228.096(H) mm |
| visible size | 313.55(W)×237.25(H) mm |
| physical dimension | 326.5(W)×253.5(H)×12(D) mm |
| surface | Matte, Hard coating (3H) |
| Brightness (cd/m²) | 350 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 700 : 1 (Typ.) (Transmission) |
| Viewing Angle | 85/85/80/80 (Typ.) (CR≥10) |
| responding speed | 5.7/2.3 (Typ.)(Tr/Td) ms |
| display mode | TN, normally white display, transflective |
| Number of colors | 262K/16.2M , 60% NTSC |
| Backlight type | WLED , 30K hours, with LED driver |
| refresh rate | 60Hz |
| screen weight | 1.20Kgs (Max.) |
| signal system | LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins , terminal |
| Supply voltage | 3.3V (Typ.) |
| maximum rating | Operating: 0 ~ 65 °C ; Storage: -20 ~ 65 °Cz` |