company cases about G150XTN02.0 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Events
Contact Us
chance
Contact Now
G150XTN02.0 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Panel Brand AUO
Panel Model G150XTN02.0
Panel Size 15.0 inch
Panel Type LCM , a-Si TFT-LCD
Resolution 1024(RGB)×768, XGA, 85PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 304.128(W)×228.096(H) mm
Bezel Opening 313.55(W)×237.25(H) mm
Outline Size 326.5(W)×253.5(H) ×12(D) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 700:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Response Time 5.7/2.3 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors 16.2M 60% NTSC
Lamp Type WLED , 70K hours , With LED Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Weight 1.20g (Typ.)
Application Industrial
Signal Interface LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 65 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 65 °C