2026-04-29
| Panel Brand | AUO |
| Panel Model | G150XAN03.0 |
| Panel Size | 15.0 inches |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD , LCM |
| Resolution | 1024(RGB)×768, XGA, 85PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Display Area | 304.128(W)×228.096(H) mm |
| Outline Size | 314.13 × 245.3 × 6.8 mm (H×V×D) |
| Surface | Matte, Hard coating (3H) |
| Brightness | 400 (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) (Transmission) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.) (CR≥10) |
| Display Mode | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Display Colors | 16.2M , 60% NTSC |
| Lamp Type | WLED , 50K hours, with LED driver |
| Frequency | 60Hz |
| Panel Weight | 920g (Max.) |
| Used for | Industrial |
| Touchscreen | Without |
| Signal Interface | eDP (1 Lane) , terminal, 30 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
| Environment | Working: -20 ~ 75 °C ; Storage: -20 ~ 75 °C |