2026-04-25
| Brand | AUO |
| Model P/N | G150XAN02.0 |
| Diagonal Size | 15.0" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1024(RGB)×768, XGA 85PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 304.128(W)×228.096(H) mm |
| Bezel Opening | 309.9(W)×239.3(H) mm |
| Outline(mm) | 326.5 × 253.5× 9.05 (H×V×D) |
| Treatment | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Luminance | 500 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1000 : 1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Response | 25 (Typ.)(Tr+Td) ms |
| Good View at | Symmetry |
| Work Mode | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Color Depth | 16.2M 60%NTSC |
| Backlight | WLED, 50K hours, With LED Driver |
| Mass | 920g (Max.) |
| Used for | Industrial、Healthcare |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Touchscreen | Without |
| Signal Type | LVDS (1 ch, 8-bit), 20 pinsConnector |
| Voltage Supply | 3.3V (Typ.) |
| Max. Ratings | Storage Temp.: -30 ~ 85 °C Operating Temp.: -30 ~ 85 °C |