2026-04-25
| Manufacture | AUO |
| Model | G150XAN01.2 |
| Screen Size | 15.0 inch |
| Screen Type | LCM , a-Si TFT-LCD |
| Pixel Format | 1024(RGB)×768 [XGA] 85PPI |
| Arrangement | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 304.128(H)×228.096(V) mm |
| Outline Dim. | 326.5(H)×253.5(V) ×6.8(D) mm |
| Bezel Area | 309.9(H)×236.3(V) mm |
| Treatment | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Luminance | 500 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Response | 25 (Typ.)(Tr+Td) ms |
| Good View at | Symmetry |
| Work Mode | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Color Depth | 16.2M 60% NTSC |
| Backlight | WLED , 50K hours , With LED Driver |
| Mass | 660g (Max.) |
| Used for | Industrial |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Touchscreen | Without |
| Signal Type | LVDS (1 ch, 8-bit) , 30 pins Connector |
| Voltage Supply | 3.3V (Typ.) |
| Max. Ratings | Storage Temp.: -20 ~ 70 °C Operating Temp.: -20 ~ 70 °C |