company cases about G133HAN03.0 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Events
Contact Us
chance
Contact Now
G133HAN03.0 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Brand AUO
Model P/N G133HAN03.0
Diagonal Size 13.3"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 166PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 293.76(W)×165.24(H) mm
Bezel Opening -
Outline Dim. 303.86(H)×187.7(V)×3(D) mm
Treatment Antiglare
Luminance 350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 25 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Support Color 16.2M 72%NTSC
Light Source WLED, 15K hours, With LED Driver
Weight 230g (Max.)
Designed For Industrial、Healthcare
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type eDP (2 Lanes), eDP1.2, 30 pinsConnector
Power Supply 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temperature: 0 ~ 50 °C; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C