2026-04-25
| Manufacture | AUO |
| Model Name | G133HAN02.0 |
| Screen Size | 13.3 inch |
| Screen Type | LCM , a-Si TFT-LCD |
| Pixel Number | 1920(RGB)×1080 [FHD] 166PPI |
| Arrangement | RGBW Rectangle |
| Active Area | 293.472(H)×165.078(V) mm |
| Outline Dim. | 306.3 × 195.29 × 3.2 (H×V×D) |
| Treatment | Antiglare |
| Luminance | 400 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Response | 27 (Typ.)(Tr+Td) ms |
| Good View at | Symmetry |
| Work Mode | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Color Depth | 16.2M 45% NTSC |
| Backlight | WLED , 30K hours , With LED Driver |
| Mass | 280g (Max.) |
| Used for | Industrial Medical Imaging Gaming |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Touchscreen | Without |
| Signal Type | eDP (2 Lanes) , 30 pins Connector |
| Voltage Supply | 3.3V (Typ.) |
| Max. Ratings | Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C |