2026-04-24
| Panel Brand | AUO |
| Panel Model | G121SN01 V403 |
| Panel Size | 12.1" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD , LCM |
| Resolution | 800(RGB)×600, SVGA, 82PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Display Area | 246(W)×184.5(H) mm |
| Bezel Opening | 249.05(W)×188.3(H) mm |
| Outline Size | 279(W)×209(H) ×9(D) mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Brightness | 500 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 80/80/65/75 (Typ.)(CR≥10) |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Response Time | 25/10 (Typ.)(Tr/Td) |
| Display Colors | 262K/16.2M 55% NTSC |
| Lamp Type | 7S3P WLED , 50K hours , With LED Driver |
| Frequency | 60Hz |
| Touch Screen | Without |
| Panel Weight | 750g (Max.) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
| Environment | Operating Temp.: -30 ~ 85 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 85 °C |