2026-05-29
| Brand | AUO |
| Model P/N | G121EAT02.0 |
| Diagonal Size | 12.1" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1280(RGB)×800, WXGA 124PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 261.12(W)×163.2(H) mm |
| Bezel Opening | - |
| Brightness | - |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Display Mode | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Best View on | Symmetry |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Display Colors | 262K/16.7M |
| Lamp Type | WLED, With LED Driver |
| Frequency | 60Hz |
| Touch Screen | PCAP |
| Panel Weight | - |
| Application | Industrial |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6/8-bit), 30 pinsConnector |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
| Environment | Operating Temp.: -30 ~ 85 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 85 °C |