2026-05-26
| Brand | AUO |
| Model P/N | G121EAN01.6 |
| Diagonal Size | 12.1" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1280(RGB)×800, WXGA 124PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 261.12(W)×163.2(H) mm |
| Bezel Opening | 264.22(W)×168.12(H) mm |
| Outline Dim. | 278(H)×184(V)×9.64(D)mm |
| Treatment | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Luminance | 400 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) (TM) |
| View Direction | Symmetry |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Operating Mode | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Support Color | 262K/16.2M 72%NTSC |
| Light Source | WLED, 50K hours, With LED Driver |
| Weight | - |
| Designed For | Industrial、Healthcare |
| Frame Rate | 60Hz |
| Touch Panel | Without |
| Interface Type | eDP (1 Lane)Connector |
| Power Supply | 3.3V (Typ.) |
| Environment | Operating Temperature: -30 ~ 85 °C ; Storage Temperature: -30 ~ 85 °C |