2026-05-19
| Brand | AUO |
| Model P/N | G104VN01 V111 |
| Diagonal Size | 10.4" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 640(RGB)×480, VGA 76PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 211.2(W)×158.4(H) mm |
| Bezel Opening | 214.8(W)×162.4(H) mm |
| Outline Dim. | 243(W)×176.6(H)×8.5(D) mm |
| Treatment | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Luminance | 450 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) (TM) |
| View Direction | 6 o'clock |
| Response Time | 20/10 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/60/80 (Typ.)(CR≥10) |
| Operating Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Support Color | 262K/16.7M 45%NTSC |
| Light Source | WLED [8S2P], 50K hours, With LED Driver |
| Weight | 355g (Typ.) |
| Designed For | Industrial |
| Frame Rate | 60Hz |
| Touch Panel | Without |
| Interface Type | LVDS (1 ch, 6/8-bit), 20 pinsConnector |
| Power Supply | 3.3V (Typ.) |
| Environment | Operating Temperature: -30 ~ 85 °C ; Storage Temperature: -30 ~ 85 °C |