2026-05-14
| Panel Brand | AUO |
| Panel Model | G104SN03 V1 |
| Panel Size | 10.4 inch |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 800(RGB)×600, SVGA, 96PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Display Area | 211.2(W)×158.4(H) mm |
| Bezel Opening | 214.8(W)×162.0(H) mm |
| Outline Size | 236(W)×174.3(H) ×6(D) mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Brightness | 230 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 80/80/60/80 (Typ.)(CR≥10) |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Response Time | 10/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Display Colors | 262K/16.2M 45% NTSC |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL , 30K hours , Without Driver |
| Frequency | 60Hz |
| Touch Screen | Without |
| Panel Weight | 300g (Typ.) |
| Application | Industrial |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
| Environment | Operating Temp.: -20 ~ 70 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C |