company cases about G104SN03 V1 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Events
Contact Us
chance
Contact Now
G104SN03 V1 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Panel Brand AUO
Panel Model G104SN03 V1
Panel Size 10.4 inch
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 800(RGB)×600, SVGA, 96PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 211.2(W)×158.4(H) mm
Bezel Opening 214.8(W)×162.0(H) mm
Outline Size 236(W)×174.3(H) ×6(D) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 230 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 80/80/60/80 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Response Time 10/20 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors 262K/16.2M 45% NTSC
Lamp Type 1 pcs CCFL , 30K hours , Without Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 300g (Typ.)
Application Industrial
Signal Interface LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: -20 ~ 70 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C