2026-05-29
| Panel Brand | AUO |
| Panel Model | G101QAN01.0 |
| Panel Size | 10.1" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCD module |
| Resolution | 1600(RGB)×2560 [WQXGA] 300PPI |
| Pixel Format | RGB vertical bar |
| Display Area | 135.36(H)×216.576(V) mm |
| Outline Size | 142.96 × 228.04 × 4.05 (H×V×D) mm |
| View Direction | Symmetry |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) |
| Display Mode | AHVA, normally black display, transmissive |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) ms |
| Display Colors | 16.7M |
| Lamp Type | WLED, 15K hours, without driver |
| Designed Fo | Industrial |
| Frequency | 60Hz |
| Touch Screen | Without |
| Environment | Storage temperature: -20 ~ 60 °C Working temperature: 0 ~ 50 °C |