2026-05-14
| Brand | AUO |
| Model P/N | G057VTN01.110 |
| Diagonal Size | 5.7" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 640(RGB)×480, VGA 141PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 115.2(W)×86.4(H) mm |
| Bezel Opening | 118.2(W)×89.4(H) mm |
| Outline Dim. | 144(H)×104.6(V)×12.8(D) mm |
| Treatment | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Luminance | 550 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) (TM) |
| View Direction | Symmetry |
| Response Time | 15/10 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Operating Mode | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Support Color | 262K 50%NTSC |
| Light Source | WLED, 70K hours, With LED Driver |
| Weight | 150/165g (Typ./Max.) |
| Designed For | Industrial |
| Frame Rate | 60Hz |
| Touch Panel | Without |
| Interface Type | CMOS (1 ch, 6-bit), 33 pinsConnector |
| Power Supply | 3.3V (Typ.) |
| Environment | Operating Temperature: -30 ~ 85 °C ; Storage Temperature: -30 ~ 85 °C |