2026-05-27
| manufacturer | AUO |
| model | B133XTN01.6 HW1A |
| Panel size | 13.3" |
| Panel type | TFT-LCD Si-OLED |
| Resolution | 1366×768 |
| Contrast | 400:1 |
| Panel brightness | 220cd/m2 (Typ.) |
| Viewing angle | 45/45/15/35 |
| scanning frequency | 60HZ |
| Best perspective | 6 o'clock |
| Backlight type | WLED |
| Display area | 293.42×164.97mm |
| physical dimension | 314.1×188.7mm |
| Color temperature | 6485K |
| responding speed | 8(Typ.)(Tr+Td)ms |
| Surface treatment | Matte surface, Hard coating (3H), reflectivity 4.3% (Typ.) |
| Color mode | Normally white display |