2026-05-20
| brand | AUO |
| Model Name | B133HAN05.A |
| screen size | 13.3 inches |
| Screen type | LTPS TFT-LCD, LCD module |
| Resolution | 1920(RGB)×1080 [FHD] 166PPI |
| Pixel arrangement | RGB triangle |
| Display size | 293.76(W)×165.24(H) mm |
| Surface | Matte |
| Contrast | 1500: 1 (Typ.) [Transmission] |
| Optical mode | AHVA, normally black display, transmissive |
| Viewing angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) |
| responding | 35 (Max.)(Tr+Td) ms |
| Backlight type | WLED, 15K hours, with LED driver |
| Refresh rate | 60Hz |
| Touch function | No touch |
| signal system | 30 pins eDP (2 Lanes), connector |
| Supply voltage | 3.3V (Typ.) |
| Maximum | Working: 0 ~ 50 °C; Storage: -20 ~ 60 °C |