company cases about B116XAN06.3 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Events
Contact Us
chance
Contact Now
B116XAN06.3 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Brand AUO
Model P/N B116XAN06.3
Diagonal Size 11.6"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1366(RGB)×768, WXGA 135PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 256.125(W)×144(H) mm
Bezel Opening -
Outline Dim. 268(H)×168(V)×3(D)mm
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 27 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Support Color 262K 50%NTSC
Light Source WLED, 15K hours, With LED Driver
Form Style Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Designed For Laptop
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type eDP (1 Lane), eDP1.2, 30 pinsConnector
Power Supply 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C